Lista aktualności Lista aktualności

Geocaching

,,Szczecińskie Rodeo czyli ujarzmij Gryfa”.

Około 100 osób z całej Polski przyjechało do Puszczy Wkrzańskiej aby uczestniczyć w Geocachingu –grze terenowej dla użytkowników GPS. Gra polega na poszukiwaniu ,,skarbów" ukrytych przez innych uczestników.

Poszukiwane skarby, tzw. skrzynki-kesze to odpowiednio zabezpieczone, wodoszczelne pojemniki, zawierające drobne upominki oraz dzienniki, w których kolejni znalazcy odnotowują swoje odkrycia. Współrzędne miejsc, w których ukryte są skrzynki, ich nazwy, opisy oraz instrukcje niezbędne do ich znalezienia dostępne są w najpopularniejszej w Polsce internetowej bazie skrzynek prowadzonej przez serwis OpenCaching Pl. Serwis ten obsługuje bazę danych również 100 skrzynek, które od lutego drużyny z woj. zachodniopomorskiego zakładały w dwóch naszych leśnictwach. 

Skrzynki zostały zarejestrowane na OC PL, poprzez wtyczkę do programu Google Earth można zobaczyć na zdjęciach satelitarnych jak pięknie są ułożone w kształcie Gryfa. Keszerzy klikając na odpowiednią skrzynkę przenoszą się na stronę z informacjami o niej.

Wszystkie skrzynki zostały odnalezione choć były bardzo zmyślnie ukryte i ciekawie wykonane. Teren był trudny,  keszerzy mówili to nie Puszcza to Dżungla Wkrzańska .

Cieszy nas, że wiele osób pierwszy raz miało okazje zobaczyć naszą puszczę i wielu obiecało, że wrócą tu za jakiś czas.