Aktualności Aktualności

Powrót

Program „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Trzebież

Program „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Trzebież

Są wakacje, a to najlepszy czas na to, aby zanocować legalnie w lesie.
Czy można? – PEWNIE, że można, ale tylko w wyznaczonym miejscu!  


W Nadleśnictwie Trzebież jest wyznaczony obszar do zanocowania o powierzchni ponad 1800 hektarów. Przeznaczony dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale również zwykłych ludzi, którzy chcą przenocować w lesie „na dziko” bez specjalnej infrastruktury.


PAMIĘTAJ!!!
W jednym miejscu może nocować maksymalnie 9 osób, przez nie dłużej niż 2 noce z rzędu.  W tym przypadku zgłoszenie nie jest wymagane. Jednak będzie nam miło, gdy napiszesz i dasz znać, że się do nas wybierasz.
Należy jednak pamiętać, że nocleg powyżej limitu osób i czasu określonego, należy zgłosić         e-mailowo na adres Nadleśnictwa Trzebież nie później niż 2 dni robocze przed planowanym noclegiem. Zgłoszenie wymaga potwierdzenia mailowego nadleśnictwa, które jest formalnym wyrażeniem zgody na pobyt (formularz zgłoszenia noclegów, regulamin i inne ważne informacje na stronie internetowej nadleśnictwa w zakładce – turystyka – Program „Zanocuj w lesie”).


Uwaga!
Nadleśnictwo Trzebież należy do I kategorii zagrożenia pożarowego. Z tego powodu na terenie obszaru „Zanocuj w lesie”, jak i całego nadleśnictwa nie można używać otwartego ognia w tym kuchenek gazowych!


Serdecznie zapraszamy wszystkich do pobytu w Nadleśnictwie Trzebież. Przygotowaliśmy do Waszej dyspozycji urokliwy obszar położony w samym centrum Puszczy Wkrzańskiej.


Przekonaj się, że w nocy w lesie nie jest cicho!