Wydawca treści Wydawca treści

Certyfikaty

RDLP w Szczecinie posiada dwa najważniejsze certyfikaty przyznawane gospodarce leśnej: FSC oraz PEFC.

FSC

Posiadanie przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinie certyfikatu Forest Stewardship Council® jest gwarancją prowadzenia odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Certyfikat nosi numer : SGS-FM/COC-000243 ważny jest do dnia 15 kwietnia 2024 roku.

Certyfikat FSC oznacza, że lasy RDLP Szczecin są zarządzane zgodnie z międzynarodowymi standardami ochrony środowiska, poszanowaniem wartości społecznych miejscowej ludności oraz jednoczesnym zachowaniem równowagi między zasadami ekonomicznego prowadzenia gospodarki leśnej a utrzymaniem trwałości ekosystemów leśnych.

PEFC

Jest to największy system certyfikacyjny w Europie, funkcjonujący od 1999 r. Inicjatorem procesu tworzenia krajowych standardów PEFC były Lasy Państwowe oraz Rada PEFC Polska, działająca obecnie przy Instytucie Badawczym Leśnictwa. Standardy te zostały akredytowane w październiku 2008 r. Certyfikat posiadany przez RDLP w Szczecinie o numerze: PL PEFC-17/0618 ważny jest do dnia 13 listopada 2023 roku.

 

Przeczytaj więcej o certyfikacji w Lasach Państwowych


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Jesienne sadzenie lasu

Jesienne sadzenie lasu

18 listopada w Leśnictwie Tanowo odbyło się jesienne sadzenie lasu pn.: „Puszcza Wkrzańska Razem Dla Pokoleń”.

W trakcie akcji posadzono ok. 1000 sadzonek buka.

Dla uczestników sadzenia taki przyjazd do lasu jest zawsze dobrą okazją do poznania ciekawostek na temat przyrody, sadzenia młodego lasu oraz zapoznania się z pracą leśnika.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ochotnikom za zaangażowanie i zainteresowanie naszą akcją.

Zapraszamy na wiosenne sadzenie!