Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Polski przebój

Polskie produkty powstałe z użyciem drewna – meble, stolarka okienna i drzwiowa, jachty czy papier i opakowania – to prawdziwe przeboje rynkowe.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Na jagody...

Na jagody...

W lasach pojawiły się już pierwsze jagody. Nie wszystkie są jeszcze dojrzałe, mimo to zbierających z każdym dniem jest coraz więcej.

Stare polskie przysłowie „Święty Jan niesie jagód dzban” wyznacza datę pierwszych zbiorów. Porzekadło sugeruje, iż na pierwsze zbiory jagód powinniśmy się udać po 24 czerwca.

Borówka czarna – bo tak się fachowo nazywa ma wiele nazw zwyczajowych, m.in. jagoda, czernica, czarna jagoda. Występuje w drzewostanach sosnowych tworząc rozległe połacie.

Jagody są nie tylko pyszne i aromatyczne ale przede wszystkim zdrowe. Przed wycieczką do lasu warto pamiętać o podstawowych zasadach zbioru tych owoców. Jagody zbieramy ręczne, bez użycia jakichkolwiek narzędzi czy urządzeń, które uszkadzają roślinny.

Wybierając się na jagody pamiętajmy o odpowiednim ubraniu i preparatach odstraszających owady, aby zminimalizować ryzyko ukąszenia Pamiętajmy również o tym, aby nie zaśmiecać lasu oraz nie używać otwartego ognia, który jest szczególnym zagrożeniem w okresie letnim. Przypominamy również, że po drogach leśnych obowiązuje zakaz poruszania się samochodami.