Wydawca treści Wydawca treści

Zespół przyrodniczo-krajobrazowy

Zespołami przyrodniczo-krajobrazowymi są fragmenty krajobrazu naturalnego i kulturowego zasługujące na ochronę ze względu na ich walory widokowe lub estetyczne.

Zespół przyrodniczo-krajobrazowy ,,Dębina"

Powołany w 2002 roku zespół ma za zadanie chronić cenny ekosystem, mający szczególne znaczenie dla ochrony rzadkich gatunków roślin oraz zagrożonych wyginięciem gatunków ptaków drapieżnych , dla których wyspa jest lęgowiskiem. Powierzchnia wyspy wynosi 780,39 ha. Oddziela ona rzekę Odrę od jeziora Dąbie. Jej  wyjątkowe położenie i harmonia krajobrazu powodują  , iż jest chętnie zasiedlane przez ptaki, a z drugiej strony jest również wielką  atrakcją turystyczną miasta Szczecin.

Powołany w 2002 roku zespół ma za zadanie chronić cenny ekosystem, mający szczególne znaczenie dla ochrony rzadkich gatunków roślin oraz zagrożonych wyginięciem gatunków ptaków drapieżnych , dla których wyspa jest lęgowiskiem. Powierzchnia wyspy wynosi 780,39 ha. Oddziela ona rzekę Odrę od jeziora Dąbie. Jej  wyjątkowe położenie i harmonia krajobrazu powodują , iż jest chętnie zasiedlane przez ptaki ,a z drugiej strony jest również wielką  atrakcją turystyczną miasta Szczecin.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Jesienne (a może ZIMOWE) sadzenie lasu!

Jesienne (a może ZIMOWE) sadzenie lasu!

Takiego sadzenia lasu jeszcze u nas nie było!

19 listopada odbyło się jesienne sadzenie lasu, chociaż patrząc na aurę tego dnia, powinniśmy napisać - zimowe sadzenie.

Pomimo niesprzyjających warunków, wytrawni ochotnicy nie zrazili się padającym śniegiem i posadzili 500 sztuk 2-letniego dębu.

Było to bardzo ciekawe sadzenie, bo dzieci wraz z dorosłymi, którzy brali udział w wydarzeniu, ulepiły bałwany - strażników do pilnowania sadzonych, młodych drzewek.

Oprócz sadzenia taki przyjazd do  lasu jest zawsze dobrą okazją do poznania ciekawostek na temat przyrody, sadzenia młodego lasu oraz zapoznania się z pracą leśnika.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zainteresowanie naszą akcją.

Zapraszamy na wiosenne sadzenie!