Wydawca treści Wydawca treści

Program "Zanocuj w lesie"

Program „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Trzebież

Nadleśnictwo Trzebież wyznaczyło specjalny obszar leśny o powierzchni ponad 1800 hektarów, gdzie miłośnicy biwakowania i nocowania w lesie mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Wyznaczona przez Nadleśnictwo Trzebież powierzchnia, to obszar przeznaczony dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale również zwykłych ludzi którzy chcą przenocować w lesie "na dziko" bez specjalnej infrastruktury.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do pobytu w Nadleśnictwie Trzebież. Przygotowaliśmy do Waszej dyspozycji urokliwy obszar położony w samym centrum Puszczy Wkrzańskiej.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru [dostępny na dole strony]
  2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska (https://trzebiez.szczecin.lasy.gov.pl/regulaminy-korzystania-z-miejsca-do-palenia-ogniska-w-miejscu-postoju-pojazdow)
  3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu
  5. Prace z zakresu gospodarki leśnej w styczniu 2024 roku w obszarze objętym programem "Zanocuj w lesie", odbywają się w poodziałach leśnych: -. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu!
  6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!
  7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (dostępny w załączniku na dole strony) oraz przesłanie go na adres: trzebiez@szczecin.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Agata Cyrus – Specjalista Służby Leśnej w Nadleśnictwie Trzebież; nr. kom. 694-416-718, e-mail: agata.cyrus@szczecin.lasy.gov.pl (preferowany kontakt mailowy).

 

Nadleśnictwo Trzebież przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

 

Pamiętaj!

Drogi turysto obszar wyznaczony do programu „Zanocuj w lesie” to teren leśny. Jak w każdym lesie mogą tu występować niebezpieczeństwa.

W lesie jest całkowity zakaz używania otwartego ognia! AKTUALNIE NIE MA MOŻLIWOŚĆI UŻYWANIA KUCHENEK GAZOWYCH.